Związek z Gruzinem

Jakie są zwyczaje i mentalność mieszkańców Gruzji? Różnice kulturowe i podobieństwa. Związki i relacje polsko-gruzińskie...

Moderują: Krzych Dąbrowski, Mateusz Bajek

Re: Związek z Gruzinem

Postprzez lukaszrz » Wt lip 12, 2016 1:52 pm

2 lata minelo od wpisu... i u mnie zakonczylo sie slubem na zamku w Akhalktsikhe. Jak to juz ktos tu pisal: zdaje sie ze zwiazki z Gruzinkami wychodza lepiej niz z Gruzinami...
Zona teskni jednak za Gruzja a najbardziej za przyjaciolmi: na zachodzie Europy kultura jest bardziej chlodna, a tam jak mowila znajomi wpadali bez zapowiedzi.
lukaszrz
Nowicjusz
Nowicjusz

Status: Offline

Postprzez magnolia » Cz mar 09, 2017 3:36 pm

Witajcie.
Jestem w związku z Gruzinem. Oboje jesteśmy dzieciaci i po wcześniejszych związkach. Gruzin mówi o niezałzawionych formalnościach urzędowych (rozwód), ale jak jest naprawdę, to nie wiem.
1. Czytałam trochę o rosnącej liczbie rozwodów w Gruzji. On mówi, że rozwód to formalność urzędowa, że rozstali się z żoną dawno temu i żyją osobno. Ona mieszka w dużym mieście, pracuje, on przysyła jej pieniądze. Mężczyzna może bez problemu związać się z inną kobietą, będąc żonatym, nie trzeba zwracać uwagi na formalności urzędowe. I dwa razy zadał głupie pytanie, jak na warunki europejskie, czy jego rozwód jest mi na pewno potrzebny?
2. Czy rozwód jest czymś poniżającym dla kobiety, jak się czyta gdzieś w Internecie. Om mówi, że jego żona nie może się z nikim związać drugi raz- taki zwyczaj. Ona sprawia wrażenie dumnej Gruzinki, jest bardzo ładna, wie czy nie wie co jej mąż w tej Polsce robi. Myślę, że są w bardzo dobrych stosunkach i on nie chce zrobić jej nieprzyjemności. Ja wolałabym, aby ona też mogła założyć drugą rodzinę, ale to takie europejskie myślenie. Powiedział też coś w stylu, że kobieta nie zamężna, nie ma w życiu żadnych osiągnięć, że nic nie ma.
3.Co z moim dzieckiem w takim związku? Widzę, że przywiązuje dużą wagę do - jak to powiedzieć - więzów krwi. Jego dziecko nie może nie być Gruzinem, jeśli ma gruzińską krew.
magnolia
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez okrostsvaridze » Wt maja 23, 2017 10:56 pm

@#$&*()’l
Ostatnio edytowano Pt paź 27, 2017 10:40 am przez okrostsvaridze, łącznie edytowano 1 raz
okrostsvaridze

Postprzez Kuskusa » Pn cze 05, 2017 10:10 pm

Niestety, tacy mężczyźni zdarzają się wszędzie. Byłam z Gruzinem w związku i owszem, miał swoje za uszami, ale nigdy nie obrażał się, nie groził zerwaniem kontaktu, a o tym, że ma ochotę na seks mówił otwarcie. Niestety nie możemy być z sobą ze względu na odległość, zostaliśmy jednak przyjaciółmi i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nigdy nie spotkałam tak wyrozumiałego i ciepłego człowieka jak on.
Kuskusa
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez okrostsvaridze » Pt cze 16, 2017 3:13 pm

Możnaby tak odpowiedzieć każdej osobie, która opisała tu swoją historie. A jednak w większości przytaczanych dominuje wątek stosunku do kobiet, traktowania ich podrzednie. Dobrze, ze trafiłaś na przyzwoitego człowieka. Jestem przekonana, ze mój znajomy tez potrafi być wspaniałym przyjacielem, tylko że nie moim... podobno kiedy Gruzin zdobywa kobietę traktuje ja jak księżniczkę. Ale jak już zdobędzie, pierwsze i ostatnie zdanie należy do niego...
okrostsvaridze

Postprzez gosc » Cz lip 06, 2017 12:01 am

Czesc dziewczyny,

przeczytalam wasze posty i wreszcie poczulam sie zrozumiana. Czytajac wasze historie odnalazlam w niej swoja. Pytanie mam takie wiecie moze czy mozna rozwiesc sie korespondencyjnie poprzez ambasade czy moze w Gruzji czy w Polsce ( chce zalatwic sprawe szybko bez prania brudow )
gosc
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do O Gruzinkach, Gruzinach i kulturze gruzińskiej

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi