Pierwszy raz w Gruzji - prośba o pomoc

Moderują: Krzych Dąbrowski, Mateusz Bajek

Pierwszy raz w Gruzji - prośba o pomoc

Postprzez ps110784 » Cz paź 12, 2017 11:15 pm

Na początek się przywitam, jako że jestem na tym forum nowy - UKŁONY!

W czerwcu po raz pierwszy z żoną wybieramy się na 2 tygodnie do Gruzji, de facto prawie nic o niej nie wiedząc.
Generalnie ma to być wyjazd raczej wypoczynkowy, więc nie zakładamy długich trekkingów czy spania pod namiotem, za to kilka dni nad morzem będzie mile widziane.
Zarys planu wycieczki już mam, ale potrzebuję Waszej pomocy w kilku kwestiach. Plan będzie się klarował wraz z rozwiewanymi wątpliwościami.

Dzień 1. Lądowanie w Kutaisi, przejazd do Tbilisi (pociąg/autobus/marszrutka), popołudniowy/wieczorny rekonesans po mieście.
Nocleg w Tbilisi
Dzień 2. Tbilisi, cały dzień, miejsce po miejscu...
Nocleg w Tbilisi
Dzień 3. Mccheta; dojazd i powrót marszrutką; wieczór ponownie w Tbilisi.
Nocleg w Tbilisi
Dzień 4. Kazbegi/Stepancminda; dojazd marszrutką
Nocleg w Stepancminda

I tu właściwie pojawiają się moje pierwsze pytania od których zależą dalsze plany...
1. Czy poza bezpośrednim przejazdem Tbilisi-Kazbegi jest jakaś opcja wykupu przejazdu z postojami w najciekawszych miejscach (poza taxi)? Czytałem gdzieś na forum (ale to była wypowiedź sprzed 2-3 lat) że jest opcja ciut droższego przejazdu ale właśnie z postojami; wiecie jak to wygląda, jak szukać takiej właśnie marszrutki?
2. Ewentualnie jak trudne/ryzykowne jest postawienie na auto-stop w drodze powrotnej do Tbilisi tak, aby po prostu wysiadać tam gdzie się chce zatrzymać i potem znowu łapać stopa, znowu wysiadać itd...?
3. Czy na miejscu (Kazbegi/Stepancminda/ich okolica) jest opcja wypożyczenia rowerów (ewentualnie jaki +/- koszt)?
4. Czy jest to rozsądny pomysł aby właśnie rowerami poszwendać się po okolicy (mam na myśli np. wodospady Gveleti itp.)? Czy jednak zdecydowanie rozsądniej będzie postawić na pieszy marsz?
5. Ile czasu można tam rozsądnie spędzić, jeżeli nie jestem zainteresowany zdobywaniem szczytów czy wielogodzinnych trekkingów? Czy opcja w której wyjeżdżam rano z Tbilisi, spędzam tam popołudnie, wieczór, noc, poranek i ostatnią marszrutką wracam do Tbilisi jest wystarczający czy lepiej zostać tam na dwie noce? Wiem, że ciężko odpowiedzieć na tak postawione pytanie, bo pewnie można tam siedzieć i tydzień podziwiając widoki, patrząc na góry czy w niebo ale myślę że wiecie co mam na myśli - jesteś w Gruzji pierwszy raz, chcesz zobaczyć dużo, ale nie chcesz się z niczym śpieszyć i biegać z miejsca na miejsce - co robisz?;))

No to chyba na razie tyle. Będę wdzięczny za wszystkie rady, podpowiedzi.
Następnie będę planował i pytał dalej.

Pozdrowienia!
Paweł.
ps110784
Nowicjusz
Nowicjusz

Założyciel tematu
Status: Offline

Re: Pierwszy raz w Gruzji - prośba o pomoc

Postprzez Adam90 » Cz paź 19, 2017 1:53 pm

Ja planuję podróż do Gruzji na początku roku. Jestem ciekaw tych smaków Gruzji uwielbiam gruzińskie jedzenie.
Adam90
Nowicjusz
Nowicjusz

Status: Offline

Powrót do Planowanie podróży do Gruzji

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi