Gruzja w 7 dni - podroż marzeń do zrealizowania?

Moderują: Krzych Dąbrowski, Mateusz Bajek

Gruzja w 7 dni - podroż marzeń do zrealizowania?

Postprzez magdaa » Pn lip 17, 2017 7:59 am

Cześć wszystkim!
Na początku sierpnia wybieram się do Gruzji. Urlop krótki - tylko 7 dni. Sama wszystko zaplanowałam. Za 2.5 tygodnia wyjazd, a mnie naszły wątpliwości czy podróż marzeń jest do zrealizowania?

1. 03/08 Kutaisi - lądujemy przed 22:00, mam już wykupione bilety Georgianbus do Tbilisi
2. 04/08 Tbilisi/Kazbegi - koczujemy w Tbilisi, łapiemy pierwszą marszrutkę do Kazbegi, tam zwiedzamy okolicę i wspinamy się do Cminda Sameba, gdzie rozbijamy namiot i nocujemy
3. 05/08 Kazbegi/Tbilisi - zwijamy manatki, żegnamy się z Kazbegiem i ruszamy do stolicy
4. 06/08 Tbilisi - cały dzień zwiedzamy, nocleg w hostelu
5. 07/08 Mestia - łapiemy marszrutkę do Mesti. Czy są bezpośrednie busy? Noc w namiocie
6. 08/08 Ushguli - z Mestii udajemy się do Ushguli. Tam chciałabym spędzić noc w namiocie, możliwe? Gdzie najlepiej?
7. 09/08 Wracamy do Mestii, treking po okolicy albo powrót do Kutaisi
8. 10/08 Spędzamy dzień w Kutaisi, powrót do Polski

Tydzień to mało i chciałabym zobaczyć więcej. Myślicie, że dałoby radę dodać jakieś punkty do tej wycieczki? Marzy mi się Batumi...
To jest moja pierwsza wyprawa, którą w ten sposób planuję. Sama od A do Z. Będę wdzięczna za każdą pomoc, każdą nawet najmniejszą informację!

Ściskam,
Magda
magdaa
Nowicjusz
Nowicjusz

Założyciel tematu
Status: Offline

Re: Gruzja w 7 dni - podroż marzeń do zrealizowania?

Postprzez masuran » Pn lip 17, 2017 1:38 pm

Hej,

My wylatujemy jutro, też na tydzień.
Mamy bardzo napięty grafik i mamy nadzieję że uda się wszystko zrealizować.
1. Dzień pierwszy. Przylot do Kutaisi i nocleg.
2. Dzień drugi. Kutaisi - Gori. Gori - Mccheta. Przejazd marszrutkami. Nocleg w Mccheta.
3. Dzień trzeci. Wyjazd do Kazbegi (Stepancminda). Droga wojenna.
4. Dzień czwarty. Góry góry góry.
5. Dzień piąty. Chcielibyśmy się przedostać do regionu winiarskiego Telavi a następnie przejazd do Tbilisi.
6. Dzień szósty. Cały dzień w Tbilisi.
7. Dzień siódmy. O północy pociąg do Batumi. Przyjazd o 6 rano. Pobyt nad morzem i przejazd wieczorem do Kutaisi.
8. Dzień ósmy. Zwiedzanie Kutaisi i wylot po 21 do Warszawy.

pozdrawiam,

Kamil
masuran
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez 007 » Wt wrz 12, 2017 11:07 pm

no i jak sie Wam udalo?
007
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez wiemar » Wt paź 03, 2017 3:49 pm

Czesc, czolem!

Niewiele odpowiedzi w tym temacie, wiec stwierdzilam, ze nie bede zakladac osobnego... Wybieram sie 15 pazdziernika do Gruzji. Kraj jest mi dosyc obcy, dopiero od wczoraj zaczelam wiecej czytac na jego temat. Zrobilam taki wstepny plan (u mnie bez planu to jak bez reki...). Mam nadzieje, ze ktos bedzie mogl podpowiedziec, czy jest realny... Obawiam sie, ze moze zbyc ambitnie i nie zdaze ze wszystkim :cry: a i tak wersja mocno okrojona :cry:

1. przylot do Kutaisi o 2:45 czasu lokalnego, transfer z lotniska z Kutaisi do Tbilisi, marszrutka do Kazbegi (Stepancminda), trekking (lub jeep) do Gergeti Trinity Church (Cminda Sameba), nocleg w Kazbegi
2. Kazbegi, wodospady Gveleti, wawoz Darialski, wycieczka rowerem (?) do wsi Juta w dolinie Sno, nocleg w Kazbegi
3. wyjazd z Kazbegi, Gudauri (moze paralotnia?), Ananuri, Mtskheta, nocleg w Mtskhecie lub w Tbilisi
4. wylot z Natakhtari do Mestii (9 rano), kolejka linowa z Hacvali na Zuruldi, Mestia, nocleg w Mestii
5. z Mestii do Ushguli, trekking do lodowca Skhara, nocleg w Ushguli
6. Ushguli, trasa Mestia-Zugdidi-Kutaisi, nocleg w Kutaisi
7. Kutaisi i wylot

Im wiecej o tym mysle, tym wiecej watpliwosci :roll:
Uwagi od bardziej doswiadczonych mile widziane! :wink:
wiemar
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Soren » Pt paź 06, 2017 10:56 am

Czemu nie :) Ja zwiedziłem w 9 dni, ale trochę przesiedziałem, więc spokojnie zmieściłbym się w 7 dniach. Tylko spędziłbym bym je bardziej intensywnie :)
nasza mądrość jest tyl­ko rzu­conym przez nas cieniem, gdy wyp­rzedza­my każde źródło światła https://motoferajna.pl/topic/1231-umowa-kupna-sprzedazy-motocykla/ - umowa kupna sprzedaży samochodu
Soren
Nowicjusz
Nowicjusz

Lokalizacja: https://motoferajna.pl/topic/1231-umowa-kupna-sprzedazy-motocykla/

Powrót do Planowanie podróży do Gruzji

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi