Gdzie zjesc w Gruzji

Szukasz przepisu na wyjątkowe danie? Polubiłaś/eś gruzińskie specjały? A może ucztowałeś z Gruzinami i znasz słynne toasty?

Moderują: Krzych Dąbrowski, Mateusz Bajek

Gdzie zjesc w Gruzji

Postprzez olkape » Śr lip 30, 2008 7:44 am

Hej!
Wybieram sie w tym roku w sierpniu (czyli niebawem do Guzji i chcialam prosić o podzielenie sie informacja dotyczaca fajnych kanjpek w Gruzji w ktorych mozna zjesc dobre narodowe potrawy i napic sie pysznego winka. Jesli byliscie w jaks fajnych miejscach to piszcie.
olkape
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Założyciel tematu
Status: Offline

Postprzez Mateusz Bajek » Śr lip 30, 2008 6:22 pm

Tu prawie wszystko jest dobre, wiec powiem tylko ze niezbyt dobra kuchnia jest na odnowionym starym miescie w Tbilisi (bo droga), przy drogach glownych - cos w stylu fast restaurant (bo mniej swieze) i w Kazbegi (a tu nie wiem czemu - mi nie podpasowala) reszta jest ok...
Mateusz Bajek, მატეუშ ბაიეკ
redaktor, editor, რედაქტორი

mateusz.bajek@kaukaz.pl
gg: 1596359
tel: 695446396
Mateusz Bajek
---------------------------------------

Postprzez Ta Aga » Pt sie 01, 2008 12:18 am

jedz tam gdzie jedza Gruzini:)
choc ja osobiscie lubie na przyklad maly bar ukrainski w Batumi tez:)

jesli jednak potrzebujesz konkretne adresy to daj znac:)
Ta Aga
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Re: Gdzie zjesc w Gruzji

Postprzez beata65 » N maja 08, 2011 12:14 pm

Może dobrze byłoby stworzyć wspólnymi siłami i doświadczeniem przewodnik kulinarny po Gruzji, ale z konkretnymi namiarami. Jak jest to przydatne, przekonałam się będąc na Krymie. Człowiek ma ograniczone możliwości spożycia jadła i napitków, warto więc wiedzieć, gdzie można poucztować smacznie i za rozsądne pieniążki ...
beata65
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez Krzych Dąbrowski » N maja 08, 2011 5:03 pm

beata65 napisał(a):Może dobrze byłoby stworzyć wspólnymi siłami i doświadczeniem przewodnik kulinarny po Gruzji, ale z konkretnymi namiarami. Jak jest to przydatne, przekonałam się będąc na Krymie. Człowiek ma ograniczone możliwości spożycia jadła i napitków, warto więc wiedzieć, gdzie można poucztować smacznie i za rozsądne pieniążki ...

Dobry pomysł! Zapraszam do podawania w tym temacie miejsc godnych zjedzenia i wypicia :wink:
Krzych Dąbrowski
.
.

Blog: View Blog (3)

Postprzez fanka Gruzji » Cz maja 12, 2011 9:30 am

u manany w domu w Axmecie :D
fanka Gruzji
Dżigit
Dżigit

Postprzez Paxi » N maja 29, 2011 4:08 pm

hm, moja odpowiedź brzmiałaby "gdziekolwiek". nie zdarzyło mi się trafić na niedobre żarcie w Gruzji :) (nie wiem jak tam jest z potrawami mięsnymi, bo jadłam tylko wegetariańskie)
Paxi
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez beata65 » So cze 18, 2011 3:48 pm

Ja jednak będę namolna... wierzę, że w Gruzji są same pyszności, ale gdzieś są one "bardziej pyszne, a gdzieś mniej". Podajcie namiary na konkretne miejsca, do których warto lub trzeba koniecznie zajrzeć. Lubię jeść, lubię gotować, jedzenie jest dla mnie dużą przyjemnością i nie chciałabym niczego co smakowite stracić.
beata65
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez Mateusz Bajek » Śr cze 22, 2011 11:33 pm

Paxi napisał(a):hm, moja odpowiedź brzmiałaby "gdziekolwiek". nie zdarzyło mi się trafić na niedobre żarcie w Gruzji :) (nie wiem jak tam jest z potrawami mięsnymi, bo jadłam tylko wegetariańskie)

Chaczapuri + sałatki? :)

beata65 napisał(a):Ja jednak będę namolna... wierzę, że w Gruzji są same pyszności, ale gdzieś są one "bardziej pyszne, a gdzieś mniej". Podajcie namiary na konkretne miejsca, do których warto lub trzeba koniecznie zajrzeć. Lubię jeść, lubię gotować, jedzenie jest dla mnie dużą przyjemnością i nie chciałabym niczego co smakowite stracić.

To ja podam 2 przykłady. 50 metrów na południe od lewego wejścia do Metra Vaja Pshavela jest cudowna restauracyjka, w której wypróbowałem WSZYSTKIE potrawy. Cudowni goście, atmosfera i pełno taniego domowego wina.
Brakuje mi wina.

Główna restauracja na placu rewolucji obok metra Rustaweli, Swiat Chinkali się nazywa czy jakoś tak. 5 różnych chinkali do wyboru!
Mateusz Bajek, მატეუშ ბაიეკ
redaktor, editor, რედაქტორი

mateusz.bajek@kaukaz.pl
gg: 1596359
tel: 695446396
Mateusz Bajek

Postprzez miki » Wt cze 11, 2013 7:59 pm

Krzych Dąbrowski napisał(a):
beata65 napisał(a):Może dobrze byłoby stworzyć wspólnymi siłami i doświadczeniem przewodnik kulinarny po Gruzji, ale z konkretnymi namiarami. Jak jest to przydatne, przekonałam się będąc na Krymie. Człowiek ma ograniczone możliwości spożycia jadła i napitków, warto więc wiedzieć, gdzie można poucztować smacznie i za rozsądne pieniążki ...

Dobry pomysł! Zapraszam do podawania w tym temacie miejsc godnych zjedzenia i wypicia :wink:

Szkoda, że ten wątek wygasł. Piszmy o miejscach kulinarnych, które nas urzekły w Gruzji dlatego, że było klimatycznie, pięknie albo smacznie. Piszmy o naszych "odkrytych" restauracjach, barach, sklepach z dobrą żywnością.
miki
Dżigit
Dżigit

Postprzez miki » Wt cze 11, 2013 8:13 pm

na początek dla wskrzeszenia wątku. W Tbilisi trafiłam na klimatyczną restaurację Pur Pur. Gdzieś w okolicach starego miasta na cichym placyku. Niestety wtedy nie był czas na posiłek ale weszłam do środka, aby chociaż rzucic okiem. Restauracja mieści się w starym domu na piętrze z widokiem na placyk. Wnętrze bardzo przytulne, trochę jakbyśmy weszli do czyjegoś salonu w domu. Stoły okrągłe, owalne, nakryte obrusami, w wazonach polne kwiaty, stare różne meble - nie z kompletu a jednak wszystko do siebie pasowało. Pianino wskazuje na to, ze wieczorami pewnie ktos na nim gra. Następnym razem napewno tam wrócę juz na kolację.

A wychodząc z restauracji skręćcie na prawo w uliczkę schodzącą w dół. Po kilkudziesięciu metrach na poziomie chodnika przez otwarte okienko wydobywa się zapach chleba-to piekarnia. Przez to niziutkie okienko , tak z ulicy płaci się i kupuje chleb :lol:
Ostatnio edytowano Pt sie 23, 2013 9:43 pm przez miki, łącznie edytowano 2 razy
miki
Dżigit
Dżigit

Postprzez masjania » Wt cze 11, 2013 10:14 pm

moja ulubiona restauracja Racza - nieco wyżej muzeum etnograficznego w Tbilisi, po drodze na jezioro Żółwie. Pyszny kurczak czkmeruli, lobiani z regionu Racza ( z kawałkami tak jak by bekonu). Piękny wystrój, ceny umiarkowane.

Turecka jadłodajnia "Ankara" na ul.Agmazsenebeli, Tbilisi. Ogromny wybór dań warzywnych i mięsnych, zupy. Cenowo bardzo przystępnie.

Na szybkie hinkali - każda restauracja sieci Szemoihede Genacvale. W mieniu również hinkali z grzybami i serem, inne potrawy kuchni gruzińskiej.

Dla koneserów - wszystkie restauracje sieci mgroup na ul.Abashidze 27-31 (włoska Buffet, francuska Antrecot, sushi, azjatycka Vong). Umiarkowanie drogo, ale warto!

W Batumi knajpa rybna na wylocie, po lewej stronie przy stacji benzynowej. Świeże ryby należy kupić na bazarku przy knajpie, usmażą na miejscu. Ale uważać zamawiając dodatki - wszystko poza rybami jest niebotycznie drogie. Np, kilka kawałków sera 6 lari! Polecam ograniczyć się do sałatki z pomidorów i ogórków oraz pieczywa. Same ryby też nie są tanie, ale są najświeższe i przepyszne.
Ostatnio edytowano Cz lip 11, 2013 2:48 pm przez masjania, łącznie edytowano 1 raz
masjania
Dżigit
Dżigit

Postprzez miki » Śr cze 12, 2013 8:19 pm

masjania napisał(a):moja ulubiona restauracja Racza - nieco wyżej muzeum etnograficznego w Tbilisi, po drodze na jezioro Żółwie. Pyszny kurczak czkmeruli, lobiani z regionu Racza ( z kawałkami tak jak by bekonu). Piękny wystrój, ceny umiarkowane.
Turecka jadłodajnia "Ankara" na ul.Agmazsenebeli, Tbilisi. Ogromny wybór dań warzywnych i mięsnych, zupy. cenowo bardzo przystępnie.
Na szybkie hinkali - każda restauracja sieci Szemoihede Genacvale. W mieniu również hinkali z grzybami i serem, inne potrawy kuchni gruzińskiej.
Dla koneserów - wszystkie restauracje sieci mgroup na ul.Abashidze 27-31 (włoska Buffet, francuska Antrecot, sushi, azjatycka Vong). Umiarkowanie drogo, ale warto! Natomiast unikać ich gruzińskich restauracji Maspindzelo. Ohyda

Masjania, a czy znasz sieć Samikitno ? Mają 3-4 restauracje w Tbilisi i 1 w Batumi. Pewien Gruzin mi ja polecił ale mam mieszane uczucia; kchinkali było z jakiegoś "sztucznego, przemysłowego " ciasta- nie takiego domowego . W smaku było nawet. Natomiast chaczapuri po megrelsku z serem na wierzchu -pycha.
Lokalizacja bardzo dobra: z tarasu widok na most i kościól Metechi, króla Wachtanga i w dali kościół Sameba a nad głowami jeździ kolejka
Ostatnio edytowano Śr cze 12, 2013 11:59 pm przez miki, łącznie edytowano 1 raz
miki
Dżigit
Dżigit

Postprzez masjania » Śr cze 12, 2013 10:51 pm

niestety, nie znam tej sieci. W Tbilisi najbardziej mi smakują hinkali w restauracji Begheli, na drodzę lączącej 2 dzielnicy - Saburtalo i Vake, odmiana mtiuluri (górskie) wg mnie jest najsmaczniejsza. Prawie nie mają ogonków. podobno, knajpa Zahar Zaharycz w okolicach placu Wolności serwuje wyśmienite, ale nie miałam okazji spróbować.
A najlepsze hinkali (wg większości naszych licznych znajomych) jada się w restauracji Korbuda w Pasanauri, na drodzę do Gudauri
masjania
Dżigit
Dżigit

Postprzez miki » Cz cze 13, 2013 12:10 am

napewno odwiedzę te wskazane lokale jak tylko będę w Tbilisi.
jeszcze jedno moje "odkrycie" : naprzeciw muzeum historycznego, na uliczce prowadzącej do Sioni jest brama , w niej od progu stromo schody w dół. W piwnicach z ceglanymi sklepieniami mieści się piekarnia. Za ladą Pani rodem jak z czasów sojuza- słusznych rozmiarów tleniona blondynka na żółto z mocno czerwoną pomadką na ustach, a za nią tradycyjne okrągłe piece i piekarz wyrabiający ciasto. Fajny klimat. I ten zapach... Hm.. Wogóle dla mnie Tbilisi kojarzy się z zapachem chleba; co rusz spacerując po mieście czuło się wspaniały zapach pieczonego chleba z małych ukrytych piekarenek
Ostatnio edytowano Wt lip 23, 2013 1:50 pm przez miki, łącznie edytowano 1 raz
miki
Dżigit
Dżigit

Następna strona

Powrót do Kuchnia gruzińska, wino, toasty i ucztowanie

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi