Gdzie zjesc w Gruzji

Szukasz przepisu na wyjątkowe danie? Polubiłaś/eś gruzińskie specjały? A może ucztowałeś z Gruzinami i znasz słynne toasty?

Moderują: Krzych Dąbrowski, Mateusz Bajek

Re: Gdzie zjesc w Gruzji

Postprzez Koniskas » Cz lis 14, 2013 7:08 am

Ja polecam chaczapuri są cudowne, już tęsknie do ich smaku,to takie serowe chlebki.
Koniskas

Status: Offline

Postprzez juras » So lis 30, 2013 8:41 pm

Jestem teraz w Kutaisi i delektuje sie gruzinska kuchnia:
czaszuszuli - podobne do gulaszu
chinkali - troche podobne do pierogow z miesem, ale inaczej przygotowane i gotowane na parze (je sie rekami aby wypic bulion ze srodka)
kebab - to mielone podluzne kotlety pieczone na grilu. Nasz kebab nazywa sie lula kabab
barze - kura pieczona w sosie orzechowym (podobno orzechy to tradydyjny dodatek)
bakulazany w orzechach
kupaty - rodzaj domowej pieczonej kielbasy podaje sie z sosem tkemali
na wiecej nie ma czasu bo juz wyjezdzam. To wszystko jest w malutkiej restauracji ul. Cisperi Klancelebi 9 pod taka sama nazwa w centrum przy szkole nr 1.
Pokazal mi to miejsce wlasciciel hostela " Suliko" ktory bardzo dobrze mnie przyjal w historycznej czesci Kutaisi. Nazywa sie Mamia 577 77 44 9, jego mail: m.svanidze@ymail.com doskonale mowi po ros. i ang (to nie jego restauracja, prowadzi tylko hostel).
juras
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez jakub.piskorski87 » Śr wrz 03, 2014 12:07 am

A ja za to polecam, Centrum Khinkali w Tbilisi, przy Rustaveli

za 2 osoby zamowilismy 9 khinkali (3 oryginalne, 3 Tbilirisuri i 3 z ziemniakami i grzybami), pieczone baklazany z orzechami (pycha), pol litra wina, piwa i chaczapuri Adjarani zaplaczylismy kolo 16 lari! menu po Angielsku, i przemyla obsluga :)
jakub.piskorski87
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez SAKARTVELO » Pt lis 07, 2014 11:08 pm

My wiemy gdzie warto zjeść prawdziwe dania kuchni gruzińskiej w Warszawie!
Doskonałe i prawie takie same jak w Gruzji..Prawie tylko dlatego, iż produkty w Polsce są jednak nieco inne niż w Gruzji, ze względu chociażby na klimat.
Restauracja Gruzja na Chmielnej 5 w Warszawie jest trafnym przekazem gruzińskiej Gruzji.
Polecamy!

www.smakigruzji.pl
Facebook: Restauracja Gruzja
SAKARTVELO
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Damianek » Wt cze 23, 2015 12:55 pm

Słyszałem, że jedzenie gruzińskie jest przepyszne. W Łodzi też teraz mamy restaurację gruzińską - próbowałem chinkali i bardzo mi smakowało.
Lecę do Gruzji w sierpniu i zapytam: jak sądzicie, co z narodowych potraw gruzińskich najbardziej by odpowiadało polskiemu podniebieniu? Boję się wynalazków.
Damianek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Endru » Pn cze 27, 2016 8:48 pm

Witam.
Jadę rowerowo po Gruzji.Przełom sierpnia/września.Około 3tygodnie
Jak jest z jedzeniem,sklepami po trasie.
Jadę z Kutaisi do Mestii,potem Ushguli,Gori.Stepansminda,Tbilisi Tianetti,Telavi,Sighnagi a potem w kierunku Batumi.Większość pod namiotem.
Tak więc widzicie iż muszę gdzieś kupić prowiant i zjeść coś ciepłego,regionalnego jak najbardziej.Jak wyglądają ceny żywności.Ile kasy zabrać ze sobą by nie paść z głodu.Duży ubytek energii podczas kręcenia.

A może uzyskam jakieś namiary/kontakty na jakieś tanie noclegi.Planuję tak co 2-3 dni..regeneracja i odświeżenie

Pozdrawiam i dziękuję za każdą podpowiedz.
Endru
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez snufkin » Wt cze 28, 2016 7:18 am

Ja mogę z czystym sercem i pełnym żołądkiem polecić jedną knajpkę w Batumi. Może wizualnie nie jest mega reprezentatywna, ale jedzenie jest pyszne i wcale nie drogie.

Restauracja nazywa się Grill Cafe i mieści się na ulicy Tavdadebuli 8 (to doslownie jakies 300m z placu Europy na którym stoi pomnik Medei). Stoi kilka stolików drewnianych na chodniku, a całość znajduje się jakby w piwnicy.

Wszystko przygotowywane na świeżo z uwzględnieniem wszelkich życzeń klienta. Najcudowniejsze chaczapuri adżarskie i odżakhuri, które skradło mi serce :)

A najpyszniejsze ciasta w Batumi? W kawiarni Literaturi na ul. Gamsakhurdia (chyba numer 18). Robione na miejscu i absolutnie przepyszne :) Kawa też całkiem całkiem :)

Na razie szukam jeszcze tylko miejsca gdzie możnaby zjesć spokojnie dobre śniadanie w tym mieście :) I nie mam na myśli budki z chaczapuri :)

Sciskam! :)
snufkin
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez filipesku » Wt sie 30, 2016 11:50 am

Możesz jechać bez obaw, po drodze z głodu nie padniesz. Co chwilę są mniejsze lub większe przydrożne bary. Za zwykłe chaczapuri zapłacisz 2-4 Gel. W górach pomiędzy wioskami może troszkę będzie trudniej ale tragedii też nie będzie.
filipesku
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez krii » Pn wrz 05, 2016 2:14 pm

Witam
Jakieś propozycje kulinarne na Borjomi lub Achalchiche?
krii
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez TomaszP » Pn lis 21, 2016 12:47 am

Knajpka w Batumi, o której pisał Kamilo to chyba Shumeruli na 35 Pushkin Str. Jedzenie (w tym chinkali) dobre :)

Po przeczytaniu zachwytów na temat chinkali, które serwują w Pasanauri na Gruzińskiej Drodze Wojennej chcieliśmy ich spróbować, niestety poza sezonem, żadna restauracja w tym miasteczku ich nie podaje... za to w Tbilisi na ulicy Gribojedowa jest restauracja Pasanauri, która ma chinkali podobno robione jak te słynne.

Poza tym w Tbilisi odwiedziliśmy i mogę polecić Akhali Gemo (jeśli ktoś chce zjeść w troszkę ładniejszym wystroju ale za przyzwoitą cenę) oraz House of Khinkali na placu Rewolucji Róż (to już bardziej typowa knajpa otwarta 24h na dobę i gdzie można spotkać wielu Gruzinów).
TomaszP
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez mark34 » Śr maja 31, 2017 9:04 am

miki » Cz cze 13, 2013 12:10 am[/url] napisał(a):napewno odwiedzę te wskazane lokale jak tylko będę w Tbilisi.
jeszcze jedno moje "odkrycie" : naprzeciw muzeum historycznego, na uliczce prowadzącej do Sioni jest brama , w niej od progu stromo schody w dół. W piwnicach z ceglanymi sklepieniami mieści się piekarnia. Za ladą Pani rodem jak z czasów sojuza- słusznych rozmiarów tleniona blondynka na żółto z mocno czerwoną pomadką na ustach, a za nią tradycyjne okrągłe piece i piekarz wyrabiający ciasto. Fajny klimat. I ten zapach... Hm.. Wogóle dla mnie Tbilisi kojarzy się z zapachem chleba; co rusz spacerując po mieście czuło się wspaniały zapach pieczonego chleba z małych ukrytych piekarenek

Zgadzam się w 100% :)
mark34
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Postprzez Bożena/Gosia » So wrz 30, 2017 12:55 pm

Witam,
jeśli ktoś będzie w Kvariati lub Gonio to bardzo polecam niewygledną knajpkę-bar przy ul SUIMON KANANELI 67(pogranicze Kvariati/Gonio za stacją benzynową - kierunek od morza).
Prowadzi ją MARINE KAUTARADCE.Nauczycielka po dwóch fakultetach (biologia i chemia).
Można u niej kupić również wino i bardzo dobrą czaczę po bardzo przyzwoitych cenach(dużo niższych niż w sklepach).
Mój mąż najpierw nie chciał tam zostać.Dał się na szczęście przekonać i w efekcie przychodziliśmy tam codziennie przez 5 dni.
Trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość, wziąć od Mariny winko i czekać 1-1,5 godz.na jedzonko bo robi się ono specjalnie dla gościa.
Są przepyszne chinkali (chyba najlepsze jakie jedliśmy w Gruzji),czkmeruli i właściwie wszystko czego próbowaliśmy jest super.
Jeśli Marina kupi rano na targu rybę to jest również ryba.
Najważniejsze, że świeże a nie z półproduktów.
Cała "knajpka" to 3 plastikowe stoliki.
Ceny - za 2 duże porcje,ok.0,7 l.wina i 0.5l czaczy 40 lari.
Szukaliśmy czegoś takiego w innych rejonach Gruzji ale niestety nie trafiliśmy nigdzie więcej.
Znak rozpoznawczy Mariny to uśmiech, który gości na Jej twarzy non stop.
Naprawdę warto tam zajrzeć.
Bożena/Gosia
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez andre39 » Wt paź 10, 2017 6:36 am

tak naprawdę to nie ma gdzie
andre39
Nowicjusz
Nowicjusz