Dojazd do Terskol'a z Tblisi/Kazbegi

podróże, wyprawy, informacje praktyczne i wrażenia

Moderują: Mateusz Bajek

Dojazd do Terskol'a z Tblisi/Kazbegi

Postprzez Vincento Futuro » N gru 29, 2013 6:16 pm

Witam jako nowy na tym forum.
Interesuje mnie jakiekolwiek połączenie autobusowe, marszrutki, itp. którym można by dostać się do Terskol'a z Kazbegi lub Tbilisi. Może być nawet z przesiadkami w Nalczik, Vladikavkaz, itp. Czy jest coś takiego? I czy to przejście graniczne jest legalne, bo czytałem, że mogą być później problemy jeśli się z niego skorzysta.

Jeśli nie ma, to jak można się tam dostać legalnie?

Pytam, bo na stronie kaukaz.pl najbardziej interesujący mnie dział "Busy, Marszrutki" nie działa.
Vincento Futuro
Amator Kaukazu
Amator Kaukazu

Założyciel tematu
Status: Offline

Re: Dojazd do Terskol'a z Tblisi/Kazbegi

Postprzez czarnali » Pn sty 20, 2014 12:31 am

hej,

w zeszłym roku przebyłam tę drogę. z Tbilisi z Didube jechałam taksówką do Władykaukazu - koszt ok. 50 lari od osoby. przy granicy Gruzin oddał nas Rosjaninowi to taksówki. przyjechaliśmy ok. 18.00 i juz nic nie jechało do Nalczika więc nas ktoś na noc przygarnął do siebie...rano pojechaliśmy juz normalnie marszrutką do Nalczika - koszt 150-180 rubli...(jezdzą co godzina od 8.00 do 18.00) w Nalcziku na głownym dworcu są marszrutki i autobusy do Terskola, marszrutki wyjeżdzają jak się zapełnią, autobus ostatni wyjeżdza ok. 13.30 (jak dobrze pamiętam). koszt od 180 rubli nawet do 400 jak się dasz naciągnąć...pożniej 30 minut na piechotę lub czym się da do Azau - ok. 50 rubli...
Uwaga - na przejsciu granicznym nie dają tzw. migracjonek, trzeba sie tego domagać, bo poźniej na miejscu jest problem z meldunkiem...kolejna sprawa - trzeba mieć ruble, nikt nie weżmie zapłaty w dolarach lub euro...tylko ruble..drogę powrotną odbyłam z Azau do Tbilisi w 1 dzień..jeżeli się ruszy wcześnie rano można się zmieścić w 1 dniu...należy pamiętać, że tam pojazd rusza jak się zapełni )))...w razie wszelkich pytań pisz...w 08/2014 pewnie pokonam tę trasę jeszcze raz.

pozdrawiam
czarnali
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez czarnali » Pn sty 20, 2014 12:38 am

ps. można tez pojechać prywatna taksówką, mi ktoś proponował usługi taxi za 300 usd (dla 4 osób miejsce)
czarnali
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez kay » So mar 08, 2014 11:46 pm

czarnali napisał(a):ps. można tez pojechać prywatna taksówką, mi ktoś proponował usługi taxi za 300 usd (dla 4 osób miejsce)

Witam

Orientujesz się może, czy są jakieś bezpośrednie marszrutki z Tibilisi ( Didube) do Władykaukazu?
kay
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez Kamilo » N mar 09, 2014 3:20 am

czyyytać! dwa posty wyżej było!

czarnali napisał(a):hej,w zeszłym roku przebyłam tę drogę. z Tbilisi z Didube jechałam taksówką do Władykaukazu - koszt ok. 50 lari od osoby.
Sakartvelo on my mind! საქართველო ჩემს გულში
Zapraszam do polubienia: www.facebook.com/sakartveloonmymind
Kamilo
Tamada
Tamada

Postprzez czarnali » N mar 09, 2014 8:54 am

hej,

marszrutek nie ma....kiedys był autobus ale połączenia od dawna nie ma...sprawdziłam na na miejscu..
tylko taxi...a to oznacza, że czekasz na miejscu az się zbiorą 4 osoby i dopiero odjazd - mozna sporo czasu i nerwów stracic...50 lari to cena wynegocjowana...chcieli 70 ale udało mi się zejść do 50....
w tym roku jadę tam jeszcze raz...i mam inny plan...jak nie bedzie od razu chetnych 4 osób do tej taxi to wsiadam w marszrutkę do Kazbegi za 10 lari i jadę od raz - tam na miejscu znam kogoś kto mi pomożesz pojechać dalej...i taniej...
czarnali
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez kay » Śr mar 12, 2014 9:23 pm

Wlazłem na inny post wcześniej i dlatego spytałem o o samo Sorki
Ja za 12 lari jechałem do Kazbegi a 5 ekstra facet chciał za podwózkę na granice.

W tych rejonach nie mam znajomych więc nie wiem jak tam dalej z transportem ale liczę, że to sobie prywatnie obgadamy ????
kay
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez czarnali » Śr mar 12, 2014 10:24 pm

wiadomo, że za taki z Tbilisi do Władykaukazu zapłacisz więcej niż z Kazbeki...od granicy do Władykaukazu jeszcze się mały kawałek jedzie...ogólnie wygląda to tak, ze gruzin dowozi turystę do przejscia granicznego a tam przekazuje turystę dalej ruskowi lub innemu gruzinowi z wizą i się jedzie dalej (oni się między sobą dzielą kasą)...bynajmniej ja tak jechałam...na granicy wszytko odbyło się w pól godziny i byłam po drugiej strony ale akurat było juz jakoś po 17.00 wiec był mały ruch a i nasz kierowca wiedział gdzie podjechać, więc kolejkę ominęliśmy...
czarnali
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez adelajda80 » So lis 22, 2014 6:27 pm

:D Witam serdecznie. To forum- jest wyśmienite. Informacje wspaniałe.
:!: :!:

Wszystkim życzę wszystkiego najlepszego :|
adelajda80

Postprzez dominkom » Pt sie 25, 2017 9:58 pm

Witam a czy ktoś może mi napisać jak teraz wygląda dojazd z Gruzji do Władykałkazu?
dominkom
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Turystyka - Społeczeństwo - Polityka - Gospodarka

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi