Lokalny kierowca z autem

Jak dojechać, co zobaczyć, gdzie spać, co jeść i inne tematy nurtujące podróżnika.

Moderują: Mateusz Bajek

Lokalny kierowca z autem

Postprzez Era » So sie 15, 2015 11:20 am

Hej.
Chciałbym zrobić mamie niespodziankę z okazji 60 urodzin i zabrać ją w bardziej "egzotyczne" kraje. Gruzję mam objeżdżoną, więc padł pomysł Azerbejdzanu. Z uwagi na to, że planujemy maksymalnie 1,5 tygodnia na miejscu, a dodatkowo będziemy z 20 miesięcznym gnomem (w Gruzji gdy byliśmy, miał 6 miesięcy) - nie bardzo możemy sobie pozwolić na standardowe zwiedzanie backpackerskie, marszrutki itp.
Stąd pomysł poszukania lokalnego kierowcy z autem (4 osoby dorosłe + gnom) który obwiózłby nas po co ciekawszych miejscach - czy ktoś ma namiary na kogoś takiego? Ostatecznie jakąś agencję - ale jak to na kaukazie - zawsze dobrze jest się dogadywać z konkretnym człowiekiem :)
Planujemy lecieć w połowie października -mam nadzieję, że już nie będzie morderczych upałów, ale też nie będzie jeszcze zimno i deszczowo.
Pozdrawiam serdecznie.
Era
Nowicjusz
Nowicjusz

Założyciel tematu
Status: Offline

Re: Lokalny kierowca z autem

Postprzez cubano » So sie 15, 2015 4:50 pm

Polecam Wam Kobę - spokojnego i rzetelnego kierowcę z Kachetii - ma dużą, wygodną Hondę - 8 osobową, zatem w podanym składzie będzie Wam wygodnie.
I ważna sprawa: wiele razy był w Azerbejdżanie - co mocno ułatwi zwiedzanie - jego numer telefonu: +995568717787.
cubano
Tamada
Tamada

Postprzez Era » N sie 23, 2015 1:19 pm

dziękuję serdecznie.
Plany się zmieniły na Gruzja+Armenia - ale ten kontakt będzie można wykorzystać, dzięki :)
Era
Nowicjusz
Nowicjusz

Założyciel tematu

Postprzez cubano » Pn sie 24, 2015 11:34 am

Nie ma za co - Koba jeździ także do Armenii :D
cubano
Tamada
Tamada

Postprzez david5891 » Śr wrz 23, 2015 12:24 am

Witam serdecznie mam naimje David..ja jestem Ormianinem pochodze z gruzji.Znam bardzo dobrze Polski jezyk jezeli bedziecie mnie potrzebowac jako kierowce i przewodnika to prosze pisac...Mam bardzo wygodne auto na 7 osob...Nissan elgrand..to jet domnie kontakt 995 558-18-60-37 david5891@tlen.pl lub david5891@mail.ru albo facebook David Megulov tam nawed mam zdecia Armenii i Gruzji. Serdecznie pozdrawjam David Megulov
david5891
Poznający Kaukaz
Poznający Kaukaz

Postprzez Lucylda » Cz lis 03, 2016 11:12 pm

Hej czy udało Ci się znaleźć jakiegoś kierowcę/przewodnika? Poszukujemy lokalnego przewodnika w Azerbejdżanie dla grupy ok 8 osób.

Pozdrawiam,
Agnieszka
Lucylda
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez patrykdo » N maja 07, 2017 10:16 pm

nikt nic ? taki straszny kraj , że nikt nie jeździ?:)
patrykdo
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Niusia » Pn maja 08, 2017 8:14 pm

Planuje wyprawę rodzinną po Gruzjii zakończoną trzema dniami leczenia na plaży. Wyjazd na dwa tygodnie, przełom lipca i sierpnia. Szukam dobrego kierowcę z samochodem a za razem przewodnika. Zna ktos kogoś sprawdzonego? Ruszamy w czwórkę.
Niusia
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Era » Pn maja 08, 2017 10:31 pm

Hej.
Nie braliśmy kierowcy - wynajęliśmy auto i pojechaliśmy zwiedzić zachód Gruzji, później Armenia i wracaliśmy do Tbilisi przez Wardzię.
Pojechaliśmy z 2 letnim dzieckiem.
Osobiście (zaznaczam, że to moje zdanie i moich znajomych) - wygodniej własnie wynająć auto i być niezależnym. Do sposobu jazdy idzie się szybko przyzwyczaić, a mimo ogromnej sympatii do Gruzinów - wolę jechać samemu, swoją prędkością (w moim przypadku akurat podobną do lokalnych kierowców i pewnie dlatego wolę mieć wrażenie, że nad czymś panuję, niż zamykac oczy i się modlić :> )
Szczególnie, że jadąc w 4 osoby, dobierając sobie kierowcę albo bierzecie większe auto, albo jednak w tym aucie będzie dość ciasno.
Polecić Ci mogę wypożyczalnię z której korzystaliśmy - jeśli oczywiście chcesz.

Ale może moja niechęć do przewodników/kierowców wynika z 3 tygodni w Indiach, kiedy w 5 osób z lokalnym kierowcą jechaliśmy jednym autem... i nie wspominam tego jakoś rewelacyjnie.
Zresztą, wyjazd na 2 tygodnie można sobie na tyle dokładnie zaplanować, że lokalny przewodnik mało wniesie do wyjazdu (bo to naprawdę bardzo mało czasu, nawet jak na ten dość mały kraj)
A
Era
Nowicjusz
Nowicjusz

Założyciel tematu

Postprzez Mario2410 » Wt lip 11, 2017 3:04 pm

Czy wynajętym autem w Gruzji mogliście bez problemu przekroczyć granicę jadąc do Azerbejdżanu lub Armenii
?
Mario2410
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Informacje dla podróżnika i turysty

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi