Twoje konto

GTranslate

Kazbegi - Telavi

4 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika masuran
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 10 miesięcy temu
Dołączył: 17.07.2017 - 13:27
17 Lipiec, 2017 - 13:47

Kazbegi - Telavi

Hej,
Poszukuję sensownego połączenia z Stepancminda (Kazbegi) do Telavi. Fajnie jeżeli obyłoby się bez konieczności przejazdu przez Tbilisi. Tam chcielibyśmy zajechać na koniec dnia.

Taxi? Marszrutki z przesiadką?

Teoretyczna trasa: http://imgur.com/a/5Yx4D

Obrazek użytkownika Mukuzani
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 8 miesięcy temu
Dołączył: 05.01.2017 - 12:00
18 Lipiec, 2017 - 16:16

Re: Kazbegi - Telavi

Hej,
Ciężko z tego wpisu wywnioskować jakie macie preferencje i ilu Was jest.
Najwygodniej z pewnością taxi, ale to oczywiście koszta. Jeśli ta opcja jest dla Was, to w Kazbegi bez trudu znajdziecie kierowcę, który pojedzie dokąd zechcecie.
Nie mam pojęcia jaka będzie cena, do Tbilisi to zdaje się w okolicach 70-80 GEL za samochód. Ale to Telavi może być drożej, bo kierowca nie może liczyć na kurs powrotny.

Jeśli marszrutki, to jest prosta opcja: bierzecie marszrutkę Kazbegi-Tbilisi ale wysiadacie w Ananuri i tam bierzecie taxi. Powinno być sporo taniej. Do Ananuri dotrzecie w 2h, a tam panuje atmosfera odpustowo-jarmarczna, więc i taxi się znajdzie.

Z Ananuri czy Zhinvali chyba ciężko o marszrutkę na Waszej trasie.

Instagram: @faaarbehind

Obrazek użytkownika meter30
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 miesiąc 3 tyg. temu
Dołączył: 18.12.2016 - 14:11
20 Lipiec, 2017 - 19:47

Re: Kazbegi - Telavi

Trasą którą pokazałeś na screenie jechałem wczoraj. Około 10-15km po zjechaniu z GDW zaczyna się około 25km drogi gruntowej porównywalnej do trasy Mestia- Uszguli. Sam Ten odcinek jechałem osobówką okolo 1,5 godziny, także śmiem wątpić, że pojedzie tędy jakakolwiek taksówka, raczej konieczny przejazd przez Mcchette czy Tblisi

Obrazek użytkownika kaska_4951
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 1 miesiąc temu
Dołączył: 03.05.2015 - 18:47
22 Lipiec, 2017 - 17:34

Re: Kazbegi - Telavi

Podobno droga w okolicy Zinvali jest obecnie remontowana i miejscowi kierowcy niechętnie nią jeżdżą.

Ja niewiele ponad tydzień temu też pokonywałam podobną trasę, tyle że przez Tbilisi. I okazało się, że w Gruzji nie ma rzeczy niemożliwych - dotarliśmy z mężem jednego dnia z Kazbegi do Omalo. Tutaj wszystko można zrobić ;)

Wyjechaliśmy o 10:00 z Kazbegi marszrutką do Tbilisi. W stolicy byliśmy ok. 12:30, wpadliśmy na chwilę do hostelu, żeby się przepakować przed wyjazdem do Tuszetii, a następnie ruszyliśmy na dworzec Samgori. Tam okazało się, że marszrutka z Telawi jeszcze nie wróciła z trasy, ale kierowcy zainteresowali się, dokąd zmierzamy i gdy usłyszeli, że naszym punktem docelowym jest Omalo polecili nam pojechać marszrutką do Zemo Alwani (odjeżdżała o 15:15). To miejscowość, z której rozpoczyna się droga do Tuszetii, więc była nam nawet bardziej na rękę. Planowaliśmy zostać tam na noc i rano ruszyć do Omalo, ale po drodze kierowca marszrutki załatwił nam już dojazd do Tuszetii. W Alwani byliśmy chwilę przed 18:00 i ruszyliśmy do Omalo, do którego ostatecznie dotarliśmy o 22:15. Jazda tą trasą po zmroku - bezcenne doświadczenie :)

Jeśli zależy Ci na tym, aby dotrzeć konkretnie do Telawi, a jednak musiałbyś przesiąść się w Tbilisi, to warto zajrzeć na dworzec Samgori albo Isani - podobno z Isani jeździ więcej marszrutek do Telawi. My trafiliśmy na niezwykle pomocnego kierowcę marszrutki, bo nie dość, że załatwił nam dojazd do Omalo, to jeszcze specjalnie dla innej pary turystów zmienił trasę jazdy swojej marsztutki - parze zależało, aby dotrzeć do Telawi właśnie, więc pod nich pojechał inną drogą i dowiózł ich do Telawi, a stamtąd ruszył do Alwani.