Twoje konto

GTranslate

koszt wakacji w Gruzji

46 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika masjania
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 2 mies. temu
3 Wrzesień, 2012 - 14:12

koszt wakacji w Gruzji

Zaobserwowalam, ze czesto zadawanym na forum pytaniem jest koszt pobytu w Gruzji. Oczywsie, sklada sie na to mnostwo czynnikow, ale w moim odczuciu wakacje w Gruzji sa drogie, i nie tylko z powodu dojazdu. Prosze o podzielenie sie wlasnym doswiadczeniem, podajac sposob zakwaterowania i wyzywienia :)
Zaczne od przykladu: nasi przyjaciele, 4 osobowa rodzina (dzieci 5 i 9 lat) w ciagu ponad 2 tygodni wydali okolo 2500 USD( bez kosztow dojazdu). Z tym ze okolo tygodnia mieszkali u nas w Tbilisi, wynajeli na 2 tyg samochod, 4 dni spedzili w Batumi (wynajecie calego domku dla 7 osob praktycznie na plazy, ale w nieco kiepskim standardzie 250 lari/doba), 4 w Kazbegi (kwatera prywatna, 35 lari od osoby z wyzywieniem, 5 latka nie policzono). Nie unikali drozszych knajp, ale duzo posilkow przygotowywalismy rowniez w domu. Wyjezdzajac powiedzieli, ze bylo drozej niz na Karaibach :)

Obrazek użytkownika Jasiek
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 7 miesięcy temu
3 Wrzesień, 2012 - 15:00

Re: koszt wakacji w Gruzji

to prawda, może być drożej, choć nie wiem, czy na Karaibach wypożyczyliby samochód i zobaczyli tak wiele, natomiast duży wpływ na stosunkowo drogie noclegi ma długość ( a raczej krótkość) sezonu- tylko 3 miesiące tak naprawdę.

Odradzam Tbilisi OLD TOWN HOSTEL

Obrazek użytkownika Yakin
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 miesiąc 3 dni temu
3 Wrzesień, 2012 - 15:22

No właśnie, właśnie. W tym roku byliśmy z żoną na Krymie i 15 dni pobytu kosztowało nas około 2,5 tys. zł (bez dojazdu na Krym), staraliśmy się zbytnio nie szaleć, ale też jakoś specjalnie sobie nie odmawialiśmy. Staraliśmy się dużo zwiedzać i sporo w związku z tym jeździliśmy. Nocowaliśmy jednak w kwaterach prywatnych. Na następny rok wstępnie zaczęliśmy przymierzać się do Gruzji, ale z lektury forum wynika mi powoli, że to jednak zupełnie inny przedział cenowy głównie ze względu na koszt noclegów. Czy w Gruzji w ogóle funkcjonuje prywatny sektor kwater tak jak na Krymie, w Odessie, czy Lwowie? Czy raczej w grę wchodzą tylko hostele? A jeśli hostele to tylko takie o dość wysokim standardzie do których adresy znalazłem na forum? Bo może są też tańsze? Standard jaki nas interesuje to pokój dla 2 osób, w którym jest łóżko i jakiś stolik, w miarę przyzwoita toaleta i prysznic (nie muszą być w pokoju). Czy przy takich założeniach noclegowych, jedzeniu raczej własnym supmtem, jeżdżeniu środkami lokomocji publicznej bez pchania się w regiony górskie gdzie dojazd jest trudny i drogi i uwzględnieniu kosztów wstępu realne jest spędzenie 2-tygodniowego urlopu za około 3 tysiące na chwilę obecną (bez przelotu oczywiście)?

Dżigit
Niedostępny
3 Wrzesień, 2012 - 16:04

oczywiscie ze jest cala masa kwater prywatnych, przeciez tu na forum bardzo czesto sa podawane namiary wlasnie na takie miejsca. Gorzej jest ze standardem. Bo w Gruzji ogolnie jest problem przede wszystkim z czystoscia. Kwatery prywatne kosztuja srednio 20-30 lari/osoba. 3000 zl na 2 tygodnie wg mnie jest kwota wysoce realna
Jasiek, na Karaibach rowniez wypozyczyli samochod, a w Grzuji wcale nie zobaczyli duzo - byli tylko w 3 wymienionych przeze mnie miejscach.

Amator Kaukazu
Niedostępny
3 Wrzesień, 2012 - 17:42

Standard raczej nas nie przeraża :) , choć trzeba przyznać, że na Krymie nawet jak było bardzo skromnie, to było czysto. Ale ceny udawało nam się negocjować (poza Jałtą) na poziomie około 20 PLN za osobę. Czyli jednak w Gruzji trzeba liczyć dwa razy więcej. A zdarza się tak, że cena nie jest liczona od osoby, tylko za kwaterę? Bo jeśli tak, to może bardziej opłaca się jechać np. w cztery osoby (w przypadku Krymu doszliśmy do wniosku, że to optymalna liczba)?

Obrazek użytkownika RomeY
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 9 miesięcy temu
3 Wrzesień, 2012 - 18:47

Zdarza się, np. nad morzem biorąc apartament przy bulwarze.

Ogólnie trzeba liczyć 3k na 2 tygodnie, żeby sobie nie odmawiać na miejscu (włączam do tego lot promocyjny za około 500zł RT plus wynajem auta i wahę).

Obrazek użytkownika toja2123
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 6 miesięcy temu
3 Wrzesień, 2012 - 19:15

Bywa tak, że cena jest liczona za kwaterę, ale zasadniczo Gruzini nauczyli się już jak zarabiać na turystach tudzież innych innostrancach, więc najczęściej jednak wchodzi w grę cena od osoby. Boleśnie przekonują się o tym tacy jak ja, których los rzucił do Gruzji na dłużej- powoli taniej by mi chyba było kupić opuszczony dom niż wynajmować tu mieszkanie.....

innagruzja.blogspot.com
sklep-z-przyjaciolmi.blogspot.com
innaturcja.blogspot.com

Amator Kaukazu
Niedostępny
3 Wrzesień, 2012 - 21:52

RomeY:
Zdarza się, np. nad morzem biorąc apartament przy bulwarze.

Ogólnie trzeba liczyć 3k na 2 tygodnie, żeby sobie nie odmawiać na miejscu (włączam do tego lot promocyjny za około 500zł RT plus wynajem auta i wahę).

Wynajem auta nas nie interesuje :) . Ale jeśli 3k na 2 tygodnie z noclegami (bez lotu) jest rozsądną kwotą to trzeba pomyśleć :) . A jak się kształtują ceny wstępów do zabytków, rezerwatów? Na Krymie nie ukrywam ich wysokość trochę nas zaskoczyła. Mało było miejsc gdzie dało się wejść za mniej niż 20 zł od osoby. Dużo więcej takich gdzie wstęp kosztował 25 zł. Przy dwóch osobach i dużej ilości zwiedzania robiło to już różnicę.

Dżigit
Niedostępny
3 Wrzesień, 2012 - 22:11

w Gruzji na razie jest albo za darmo, albo tanio. Dzieci do lat 16 zazwyczaj w ogóle nie płacą za wstęp, jak również za przejazd komunikacją miejską.
Przykładowo, byliśmy w Sataplii koło Kutaisi, w Parku Narodowym, gdzie znaleziono ślady dinozaurów oraz ogląda się jaskinię z podziemnymi zbiornikami wody - obiekt super zrobiony (oczywiście atrakcja bardziej dla dzieci), około 1 godzinna wycieczka z przewodnikiem to koszt 14 złotych/osoba dorosła.

Obrazek użytkownika volta2
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 5 miesięcy temu
4 Wrzesień, 2012 - 01:31

przyznaję że i ja mam czasem podobne przemyślenia co do gruzińskich cen.

mnie najbardziej zaskoczyła cena apartamentu w gudaurii, jest tam coś w rodzaju zmowy cenowej, konkurencji brakuje i 100 dolarów się płaci za nockę i nikt nie chce niżej zejść dla innostrańca.

bo zniżka uwzględnia już przewalutowanie, czyli wołają 100 euro a płaci się już tylko 100 dolców:)

za to latem gruzja nas nigdy nie kosztowała dużo, sporo noclegów robiliśmy pod namiotem, średnio co drugą noc. oszczędność wtedy jest bardzo znaczna. i jedznie z ogniska też za wiele nie kosztuje, tyle co w sklepie. ale faktem jest, że nie wypożyczaliśmy nigdy samochodu, tydzień przed wyjazdem do gruzji na tę okazję nabyliśmy pajero. jakby tak to wliczyć w koszt imprezy, to hoho...:)

Dżigit
Niedostępny
4 Wrzesień, 2012 - 07:38

Volto, a czy w ogóle polecasz ten apartament w Gudauri? Nigdy tam nie byliśmy, a teraz myślimy by się wybrać na Sylwestra no i oczywiście pojeździć. Bo Ty jeździsz z dziećmi, więc doświadczenie dla mnie cenne :) Daleko od wyciągów? Pisałaś że nie zawsze było posprzątane? Ew.czy mogłabyś podać kontakt na priv? Poproszę by mój mąż zadzwonił, ciekawe jaka będzie cena dla swoich :)

Obrazek użytkownika toja2123
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 6 miesięcy temu
4 Wrzesień, 2012 - 08:38

Wstęp do zabytków i tego typu atrakcji to z reguły niewielkie kwoty rzędu 2-3 lari od osoby, Upliscyche bodajże 6 lari, a niektóre miejsca są całkowicie za darmo, jedyne jak na razie odkryte przeze mnie muzeum które się ceni to muzeum Stalina w Gori- 15 lari.

innagruzja.blogspot.com
sklep-z-przyjaciolmi.blogspot.com
innaturcja.blogspot.com

Amator Kaukazu
Niedostępny
4 Wrzesień, 2012 - 10:18

To jest pocieszająca informacja :) . Muzeum Stalina akurat nie jest priorytetem, a reszta faktycznie niedroga. Miejmy nadzieję, że do przyszłego roku nic się nie zmieni.

Kaukazofil
Niedostępny
4 Wrzesień, 2012 - 12:37

Zawsze mówcie, że chcecie bilety studenckie, nie sprawdzają legitek :)

Poza tym te 3k na 2 tygodnie to już razem z przelotem RT.

Obrazek użytkownika Andron1
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 6 miesięcy temu
4 Wrzesień, 2012 - 19:46

U mnie sam pobyt 20 dni okolo 2,5tys. Czyli nie tak tanio.W Polsce za ta sama cene warunki spania na pewno bylyby lepsze. Wina tu lezy po mocnym Lari. Gdyby bylo 1lari-1zl to wtedy byloby super. Moze doczekamy

Amator Kaukazu
Niedostępny
4 Wrzesień, 2012 - 20:37

RomeY:
Zawsze mówcie, że chcecie bilety studenckie, nie sprawdzają legitek :)

Poza tym te 3k na 2 tygodnie to już razem z przelotem RT.

Ja miałem na myśli 3 tys. na pobyt dla dwóch osób, a to z przelotem jest chyba nierealne. Bo co oznacza skrót RT? Najtańszy bilet powrotny Warszawa - Tbilisi na okres czerwiec - wrzesień przyszłego roku kosztuje 1104 zł.

Kaukazofil
Niedostępny
5 Wrzesień, 2012 - 09:42

RT = Round Trip
OW = One Way

Amator Kaukazu
Niedostępny
5 Wrzesień, 2012 - 10:44

Ach, czyli po prostu w obie strony :) . Myślałem, że chodzi o skrót relacji lotniczej między jakimś miastem w Europie, a Tbilisi, która jest tańsza niż ta z Warszawy :) . Bilety dla dwóch osób z Wawy, to ponad 2200 zł, więc chyba tym bardziej zaszła pomyłka w interpretacji tego co napisałem. Z 3 tys. zostaje 800 zł na 2 osoby na dwa tygodnie co jest sumą mocno nierealną :D.

Dżigit
Niedostępny
5 Wrzesień, 2012 - 12:29

ale mając tyle czasu, na pewno znajdziecie tańsze połączenie, albo LOT w promocji (zdarzają się bilety po 500-600 zl w obie strony), przez Rygę airbaltik, przez Kijów wizzair. Wybór jest duży, poszukajcie tematu na forum

Obrazek użytkownika ulmak
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 2 mies. temu
5 Wrzesień, 2012 - 14:05

W zeszłym tygodniu wróciliśmy z Gruzji i na dwie osoby wydaliśmy ok. 2500 zł, bez przelotu. Na miejscu zbytnio nie oszczędzaliśmy, wszystkie noclegi w hostelach, lub kwaterach (nie mieliśmy namiotu), raczej bez luksusów.

Amator Kaukazu
Niedostępny
5 Wrzesień, 2012 - 14:18

Lot ma promocję, owszem, ale na miesiące zimowe :D . I faktycznie można wtedy lecieć za około 600 zł/os. Opcje z Rygą lub Kijowem, aczkolwiek tańsze lotniczo wymagają dojazdu do tych miast. A ponieważ mieszkamy pod Warszawą, to koszty i czas które trzeba na nie poświęcić powodują, że wychodzi prawie to samo co bezpośredni lot z W-wy. A jeśli teraz na rok przed wylotem cena wynosi 1100, to raczej już chyba nie spadnie. A nie możemy czekać do ostatniej chwili na jakąś promocję last minut, bo jednak urlopy trzeba w pracy zgłosić pół roku wcześniej :roll: .

ulmak:
W zeszłym tygodniu wróciliśmy z Gruzji i na dwie osoby wydaliśmy ok. 2500 zł, bez przelotu. Na miejscu zbytnio nie oszczędzaliśmy, wszystkie noclegi w hostelach, lub kwaterach (nie mieliśmy namiotu), raczej bez luksusów.

Ale ta informacja bardzo mi się podoba. Te 2500 zł wydaliście na ile dni?

Obrazek użytkownika ulmak
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 6 lat 2 mies. temu
5 Wrzesień, 2012 - 14:32

Na 2 tygodnie.

Lecieliśmy Lufthansą Z Warszawy przez Monachium. Bilet kosztował coś ok. 1150 zł od osoby i był kupiony ok. miesiąc przed wylotem. Początkowo LOT miał bilety w podobnej cenie, ale gdy juz przyszło do kupowania, to z dnia na dzień podrożały ponad dwukrotnie, dlatego stanęło jednak na Lufthansie.

Obrazek użytkownika qweq777
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 5 miesięcy temu
5 Wrzesień, 2012 - 16:25

2 i pół tygodnia, 2 studentów

Przelot: airBaltik Warszawa-Ryga-Tblisi (tylko w jedną stronę); 2 dorosłych + 1 bagaż podróżny - 200euro. (Bilet kupiony w listopadzie tj. 8 miesięcy przed podróżą)
Zakwaterowanie: namiot + 4 noclegi w guesthousach/hostelach
Transport: częściowo marszrutki a częściowo autostop.
Wyżywienie: głównie jedzenie turystyczne (sosy instant z polski! koniecznie!)

Koszt 600zł/os + przelot

Zapraszam na http://backpackersi.blogspot.com/ - relacja z dwumiesięcznej podróży po Gruzji i Turcji.

Obrazek użytkownika martwawiewiórka
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 9 miesięcy temu
12 Wrzesień, 2012 - 17:22

mysmy wydali przez miesiąc bardzo mało, ale najczęściej spalismy w namiocie (albo bylismy zapraszani przez ludzi), gotowaliśmy sobie sami lub jedlismy w małych w barach, albo tez bywalismy ugaszczani. No i podróżowaliśmy rowerami, czyli wszystko bardzo budżetowo, oczywiście bez masochizmu, ale nam taki styl odpowiada. Jak się doszukam kosztów, to edytuję posta i wkleję kwotę.:) Koszt bedzie zbliżony do kosztów kolegi od postu wyżej:)

Obrazek użytkownika rmrowka
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 4 mies. temu
15 Listopad, 2012 - 15:27

heh

nie wiem jak to robicie ... ale jak szukam teraz lotów do stolicy Gruzji na lipiec 2013 to musze zaplacic co najmniej 750 zł....

Obrazek użytkownika buba
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 mies. 1 tydzień temu
15 Listopad, 2012 - 23:21

Mysmy wydali okolo 1500zl na osobe na trzy tygodnie (bez przelotu) kompletnie nie oszczedzajac, w tym 10 noclegow płatnych (hostele, kwatery), zarcie po knajpach (lubimy duzo zjesc), codziennie wino albo dwa , dwie płatne wycieczki autem z miejscowym po gorach, praktycznie codziennie zmienialismy miejsce pobytu jezdzac komunikacja lokalna (stopem dosc rzadko), kupowanie w duzej ilosci pamiatek i map (okolo 10 kg ksiazek, map, koszulek, magnesikow, rogów itp) wiec wydaje mi sie ze zbic tą cene o polowe byloby dosc latwo jakby sie choc troche przyoszczedzilo. Na Krymie wyszlo nam dwa lata temu cenowo bardzo podobnie.
Namiot jest bardzo dobra opcja na wakacje w Gruzji (lepiej to tylko jak ktos nas zaprosi) bo klimat cieply i co najwazniejsze- wolno prawie wszedzie biwakowac, nie trzeba sie ukrywac i spac w krzakach na partyzanta (nie to co w Polsce :( ) a noclegi pod dachem jednak mocno zawyzaja cene pobytu (a lepiej chyba te pieniazki przejesc albo przepic ;) )

jabolowaballada.blogspot.com

Dżigit
Niedostępny
15 Listopad, 2012 - 23:42

buba, to w oszacowaniu wychodzi około 20 lari dziennie na wyżywienie i transport (1500 minus cena wycieczek minus cena pamiątek minus cena noclegów podzielone na 21) ?
ja jestem pełna podziwu, opowiedzcie mi jak to robicie, w moim wyobrażeniu w Gruzji na wakacjach to wariant nie do wykonania :) No i z jedzeniem w knajpach? Przecież obiad na 2 osoby to od 25 lari w górę. No chyba że z dań mięsnych tylko chinkali?

Obrazek użytkownika johnnie_rider
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 4 mies. temu
16 Listopad, 2012 - 09:30

rmrowka:
heh

nie wiem jak to robicie ... ale jak szukam teraz lotów do stolicy Gruzji na lipiec 2013 to musze zaplacic co najmniej 750 zł....

Mrówka, byłbym Ci wdzięczny, gdybyś mi podał link do biletów za 750 zł :D
Bo u mnie najniższa cena, którą znalazłem na okres od maja do października 2013, to ok. 1100 zł, Air Baltic z opłatą za bagaż jeszcze drożej :evil:

Obrazek użytkownika rmrowka
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 4 mies. temu
16 Listopad, 2012 - 10:49

tutaj

http://www.fru.pl/flight_search/from/Warszawa/to/Tbilisi/from_code/WAW/to_code/TBS/dd/02-07-2013/rd/20-07-2013/ad/1/fce/1

Jak uwazacie . Czekac na jakąs promocje czy poprsotu kupować ? Cena moze byc niższa ?

Dżigit
Niedostępny
16 Listopad, 2012 - 11:34

z mojego doświadczenia, jak się nie jest elastycznym w wyborze terminu podróży, a zależy by wykorzystać urlop maksymalnie, cena 750 zł jest bardzo dobra. No ale ja zazwyczaj korzystałam tylko z LOTu, bo nie miałam czasu i możliwości bawienia się w przesiadki. Do tego 23 + 8 kg bagażu w cenie jest bardziej niż ok, tym bardziej że oprócz tych 8 kg podręcznego spokojnie zabierasz jeszcze laptopa.

Obrazek użytkownika buba
Dżigit
Niedostępny
16 Listopad, 2012 - 12:46

masjania:
z mojego doświadczenia, jak się nie jest elastycznym w wyborze terminu podróży, a zależy by wykorzystać urlop maksymalnie, cena 750 zł jest bardzo dobra. .

Umarlabym z radosci jakbysmy trafili na bilet za 750 zl.. Mysmy szukali ponad pol roku promocji i kupilismy najtanszy jaki sie trafil czyli za 1200zl... :( :( :(

Obrazek użytkownika buba
Dżigit
Niedostępny
16 Listopad, 2012 - 13:15

masjania:
buba, to w oszacowaniu wychodzi około 20 lari dziennie na wyżywienie i transport (1500 minus cena wycieczek minus cena pamiątek minus cena noclegów podzielone na 21) ?
(..) No i z jedzeniem w knajpach? Przecież obiad na 2 osoby to od 25 lari w górę. No chyba że z dań mięsnych tylko chinkali?

A ja myslalam zawsze ze my tacy nieoszczedni i szastamy pieniedzmi na lewo i prawo a Gruzje uwazalam za wyjazd bardzo drogi i rozrzutny (przez 9 dni na polskim czy ukrainskim Podlasiu/Polesiu czy w ukrainskich Karpatach to schodzilo 300zl na osobe..). No chyba ze skodusia jedziemy to ceny benzyny nie oszukasz... :? :x :(

Jak policzylam to srednio na dzien wychodzilo na osobe 35 lari, srednio bo zapewne w Tbilisi czy Kazbegi jak spalismy w hostelu, jedlismy w knajpie , obkupywalismy sie w tony pamiatek i wozilismy tyłek taksowka to pewnie i 100 lari na dzien ;) Ale znowu przez ponad tydzien w Gorach Samsarskich czy w "manganowym zaglebiu" nie wydalismy prawie nic bo nawet nie bylo gdzie.. Nie bylo hotelu, knajp, kursowego transportu. Tylko piwo i prowiant w wiejskim sklepie albo miejscowi nas goscili i podwozili

Z dan miesnych to glownie chinkali, czasem ostri, raz pyszne kebaby w Kaszuri w bazarowej knajpie , raz czkmeruli (bo tylko raz trafilismy). Nasze koszty wizyty w knajpie to zwykle 30-60 lari za dwie osoby. Zalezy gdzie.. W Kazbegi raz za niezbyt dobre zarcie na ktore czekalismy ponad godzine (knajpa Tawerna) zaplacilismy chyba 80 lari za dwoje, w Kaszuri za najpyszniejsze na swiecie danie (mielone miesko uformowane w grube "parowy" w sosie pomidorowym z ziolami i zielenina) dalismy chyba 10 lari (knajpa na bazarze). Najczesciej na obiad bylo chaczapuri albo dwa i dzban domowego wina.

Jedyne co mnie martwilo w Gruzji to ceny noclegow.. W miastach i miejscach turystycznych nie udalo sie nigdy znalezc noclegu ponizej 10 lari od osoby. To rzeczywiscie mocno zawyza cene pobytu (jak ktos nie zabiera namiotu) a placenie sporych sum za nocleg zawsze postrzegam jako wyrzucanie pieniedzy w błoto..

masjania:

ja jestem pełna podziwu, opowiedzcie mi jak to robicie, w moim wyobrażeniu w Gruzji na wakacjach to wariant nie do wykonania :)

Wszystko bardzo dokladnie zostalo opowiedziane tu :D :D :D

http://kaukaz.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=3928

http://kaukaz.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=3930

http://kaukaz.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=3929

http://kaukaz.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=3936

http://kaukaz.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=3947

Dżigit
Niedostępny
16 Listopad, 2012 - 16:49

czytalam fragmenty, na calosc niestety nie bardzo znalazlam czas jak na razie. Faktycznie, w taki sposob moze sie udac. Z tym ze jak tu mieszkam, i na co dzien mam dziury w asfalcie, chaczapuri na obiad oraz scisk w marszrutce, to w wakacje chce mi sie komfortu :)
Ale poza tym super wyjazd, swietna relacja, pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika buba
Dżigit
Niedostępny
16 Listopad, 2012 - 18:06

masjania:
Z tym ze jak tu mieszkam, i na co dzien mam dziury w asfalcie, chaczapuri na obiad oraz scisk w marszrutce, to w wakacje chce mi sie komfortu :)

Jak wiecej komfortu to wiadomo ze zaraz bedzie troche drozej..

A wogole to bardzo ci zazdroszcze ze tam mieszkasz!! i mozesz sobie np. wyskoczyc do Szatili na letni weekend, ze mozesz sie na codzien cieszyc tymi dziurami w asfalcie (to takie moje drobne zboczenie- uwielbiam dziurawe i pyliste drogi) i chaczapuri wcinac (mniam! ser to podstawa wyzywienia)!! Zatloczonych marszrutek ci nie zazdroszcze bo one sa wszedzie i za nimi nie przepadam (no chyba ze "tłok" w marszrutce tworza kozy, kury i worki z ziemniakami- to juz lubie ;) )

Obrazek użytkownika nord
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 10 miesięcy temu
17 Listopad, 2012 - 11:43

masjania:
i na co dzien mam dziury w asfalcie, chaczapuri na obiad oraz scisk w marszrutce

he he, dziur w asfalcie w polszy coraz mniej, natomiast przejechanie się marszrutką firmy Marcel z Mielca do Rzeszowa bywa empirycznym i zapadającym w pamięci przeżyciem. 32 osoby w busie (mercedes). ze zgrozą patrzyłem jak kierowca upychał ludzi a dwie dziewczyny z braku miejsca do stania siedziały na przedłużeniu deski rozdzielczej. aż dziw, ze policja jeszcze nie ukróciła tego procederu.

metol na zawsze

Obrazek użytkownika Mała
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 3 mies. temu
17 Listopad, 2012 - 12:38

DO BUBY !!!

ja swój bilet do Gruzji na sierpień tego roku kupiłam w locie za 412 pln w obie strony......śledzę od dawna promocje cenowe w tym kierunku ...LOT ma wg mnie jedną taką promocję na okres wakacyjny...bilety w tej cenie są do kupienia w styczniu na samym początku m-ca...ja kupiłam 04.01.2012r.

Obrazek użytkownika Jasiek
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 7 miesięcy temu
17 Listopad, 2012 - 14:38

jest jeszcze inna opcja dotarcia do Gruzji, nie wiem czy ktos tutaj juz opisywal ja: ze Lwowa Pegasus Airlines do Stambulu, a potem wedle uznania do Batumi lub Tbilisi. Poza tym, jesli sie nic nie zmieni w sytuacji politycznej w Gruzji w ciagu najblizszego roku, pewnie otworza wiecej tanich polaczen z Wizzaira lub moze nowe z RyanAira, a co najwazniejsze z Polski lub blizszej okolicy.

Odradzam Tbilisi OLD TOWN HOSTEL

Obrazek użytkownika jewrioszka
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 11 miesięcy temu
27 Grudzień, 2012 - 14:31

Mała:
DO BUBY !!!

ja swój bilet do Gruzji na sierpień tego roku kupiłam w locie za 412 pln w obie strony......śledzę od dawna promocje cenowe w tym kierunku ...LOT ma wg mnie jedną taką promocję na okres wakacyjny...bilety w tej cenie są do kupienia w styczniu na samym początku m-ca...ja kupiłam 04.01.2012r.

qrde...to się pośpieszyłem...myślałem że już taniej nie będzie i kupiłem LH po 739 :(

Hostel "Nazo" w Omalo nie wart swojej ceny.

Obrazek użytkownika Mała
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 3 mies. temu
27 Grudzień, 2012 - 15:48

hej,
to nie jest zła cena. :lol:
tak myślę, że te najtańsze bilety w Locie będą oscylowały w tej granicy ...rok czasu minął - ceny idą w górę. ja jednak jeszcze czekam na promocję w locie.. nie chciałabym lecieć z przesiadką i kiblować na obcym lotnisku. z Lotu jestem zadowolona. może nie upadną.

Obrazek użytkownika Zeus
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 8 miesięcy temu
27 Grudzień, 2012 - 17:12

jewrioszka:
Mała:
DO BUBY !!!

qrde...to się pośpieszyłem...myślałem że już taniej nie będzie i kupiłem LH po 739 :(

404 zlote, z Wilna z liniami Estonian ;)

Odradzam Hostel Peace w Tbilisi

Obrazek użytkownika jewrioszka
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 11 miesięcy temu
27 Grudzień, 2012 - 23:14

Mała:
hej,
to nie jest zła cena. :lol:
tak myślę, że te najtańsze bilety w Locie będą oscylowały w tej granicy ...rok czasu minął - ceny idą w górę. ja jednak jeszcze czekam na promocję w locie.. nie chciałabym lecieć z przesiadką i kiblować na obcym lotnisku. z Lotu jestem zadowolona. może nie upadną.

Dzięki, tez tak myślę. Tym bardziej że mój dojazd na lotnisko to ok 39km. :D Poza tym nie mogłem czekać, to nasza podróż poślubna :wink:

Hostel "Nazo" w Omalo nie wart swojej ceny.

Obrazek użytkownika mirek
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 5 miesięcy temu
4 luty, 2013 - 15:44

ulmak:
Na 2 tygodnie.

Lecieliśmy Lufthansą Z Warszawy przez Monachium. Bilet kosztował coś ok. 1150 zł od osoby i był kupiony ok. miesiąc przed wylotem. Początkowo LOT miał bilety w podobnej cenie, ale gdy juz przyszło do kupowania, to z dnia na dzień podrożały ponad dwukrotnie, dlatego stanęło jednak na Lufthansie.

tydzień temu kupiłem bilety na drugą połowę czerwca - koszt jednego to 815 zł (Lufthansa)

Obrazek użytkownika steffan
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 3 mies. temu
26 luty, 2013 - 22:36

o, ja trafiałem znacznie wyższe ceny w Lufthansie - nawet 1500-1700 zł...

Obrazek użytkownika Idzikus
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 1 miesiąc temu
27 luty, 2013 - 01:11

no ja lece za 2tygodnie na 2tygodnie do Gruzji - Lotem :mrgreen: :P pierwszy Raz :!: :!: no i 330pln LOT!

przyzwoicie ...bo juz na czerwiec/lipiec to widze 750-870pln (LUFTH lub LOT). :)

Obrazek użytkownika agata44
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 tydzień 1 godzina temu
7 Listopad, 2018 - 21:56

Zastanawiam się, czy to dobry pomysł, żeby zainwestować w mieszkanie w Gruzji. Skoro jest takie zainteresowanie wyjazdami, to chętnych na wynajem może nie zabraknie. Moi znajomi kupili dom przez biuro nieruchomości: https://villamarestate.com/ i mają zamówienia na wynajem już na cały przyszły sezon. Myślę, żeby troszkę od nich podpatrzeć, a w Gruzji byliśmy z mężem już kilka razy i jakoś mamy sentyment do tego kraju. Czy może ktoś z Was orintuje się w temacie?

Obrazek użytkownika Grzegorz Batumi
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 49 min. 42 sek. temu
8 Listopad, 2018 - 06:35

Uważam że to dobry pomysł. Z zastrzeżeniem jednak posiadania wiedzy praktycznej, pozwalającej nie utopić kasy w marzeniach. Marzenia sprzedają wszelakiej maści firmy pośredników, które za 3-4k usd "pomogą" kupić i sugerują stopę zwrotu inwestycji na poziomie powyżej 40%. To tak nie działa. Temat jest dosyć rozległy, ciężko go zatem opisać w kilku zdaniach.

Mieszkam na stałe w Batumi. Gruzja jest moim domem, w razie potrzeby mogę pomóc.
Potrzebujesz kwatery w Batumi - napisz. Mam bardzo dobrą propozycję.